2. kolo ST extraligy v hokeji

11.09.2005 Celý región

HC Košice - HK Tatravagónka ŠKP Poprad 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)\r\ngóly: 49. Podhradský – 2. Bartečko, 9. Škovira, 24. Škovira
vylúčení: 11:10 na 2 min, navyše: Kledrowetz 10 min za nešportové správanie, Horáček, Hvila (všetci Košice) 10 min za napadnutie zozadu
presilovky: 1:0
oslabenia: 0:0
2000 divákov
rozhodovali: Jung – Bulko, Gašparík

Keď už v 24. minúte viedol Poprad na košickom ľade 3:0 bolo jasné, že domáci, tento zápas len veľmi ťažko otočia. Nakoniec sa to potvrdilo a jediný gól z presilovky Podhradského už nič nezmenil na zaslúženom víťazstve hokejistov spod Tatier.
Po prehre 2:5 v Nitre a pred dvoma budúcotýždňovými zápasmi v Žiline a Bratislave, nezostávalo Košičanom nič iné, ako zdolať Poprad. Tréner Dušan Gregor oproti súboji pod Zoborom poprehadzoval zloženie troch zo štyroch obranných formácií i poradie útokov, ale výsledok sa nedostavil. Už v 2. minúte Segľa ideálne uvoľnil Bartečka a ten vsietil vedúci zásah, aj keď gól platil až po 5-minútovom posudzovaní videokamerou. Hostia už od zárodku narúšali útoky Košičanov a naopak vyčkávali na vhodný moment z protiútokov. Potvrdil to ďalšími dvoma gólmi Škovira, ktorý vyhnal I. Petríka z bránky. Domáci sa trápili, viazla im súhra i kombinácie, darilo sa im ako tak iba v presilovkách. Séria vylúčení na oboch stranách tiež nahrala do karát Popradu, ktorý za stavu 3:0 už nemusel do plných a iba odrážal pokusy Košičanov o zvrat. Ten však neprišiel a tak domáci prehrali už druhý zápas.

HC Slovan Bratislava – MsHK Žilina 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
góly: 30. a 41. Junas, 1. Hujsa, 7. Kuľha – 26. Král
vylúčenia: 5:8